invespot

مدارک لازم برای اخذ انواع ویزای انگلیس

مدارک لازم برای اخذ انواع ویزای انگلیس

برای ورود به انگلستان شرایط و قوانین مخصوصی وجود دارد و ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. با توجه به اینکه هدف شما از سفر به انگلیس کار، تحصیل، خرید ملک در انگلیس و … است، باید برای دریافت یکی از ویزاهای موجود اقدام کنید. در ادامه انواع ویزای انگلیس را معرفی کرده و سپس به مدارک لازم برای ویزای انگلیس اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با انواع ویزای انگلیس 

ویزای انگلستان انواع مختلفی دارد که در این بخش به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:

ویزای کاری

نرخ پایین بیکاری، حقوق مناسب و رفاه اقتصادی و اجتماعی باعث شده که افرادی زیادی متقاضی کار در انگلیس باشند. برای دریافت ویزای کاری به عنوان یکی از انواع ویزای انگلیس به جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از سوی یک کارفرما در انگلستان نیاز است. اگر برای شغلی سه ماه در انگلیس و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی داده شود و نیروی کار پیدا نشود، کارفرما می‌تواند فردی خارج از انگلستان و اتحادیه اروپا را به کار دعوت کند. افرادی که ویزای کار دریافت می‌کنند باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

ویزای کاری انگلیس

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری انگلیس

متقاضی دریافت ویزای کاری باید مدارک زیر را در اختیار سفارت قرار دهد:

ویزای سرمایه‌گذاری

یکی از انواع ویزای انگلیس است که این ویزا امکان سفر متقاضی و تمام اعضای خانواده او را به انگلستان فراهم می‌کند. اعتبار ویزای سرمایه گذاری در انگلیس سه سال است که  برای دو سال قابل تمدید است. بعد از این مدت شخص می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند. اخذ این ویزا به مدرک دانشگاهی نیاز ندارد، اما باید در آزمون آیلتس حداقل نمره 5/6 را کسب کنید.

سه نوع از این ویزا وجود دارد که عبارتند از:

ویزای توریستی 

این ویزا برای سفرهای کوتاه مدت به انگلستان صادر می‌شود. ویزای توریستی به شما اجازه می‌دهد که مدت زمان مشخصی در این کشور حضور داشته باشید. افرادی که ویزای توریستی دریافت می‌کنند نمی‌توانند در انگلستان به کار و تحصیل مشغول شوند یا برای طولانی مدت در این کشور اقامت داشته باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

برای اخذ این ویزا باید مدرک زیر را ارائه دهید:

ویزای تحصیلی

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در انگلیس، دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تحصیل در این کشور را انتخاب می‌کنند. برای تحصیل در مراکز آموزشی انگلستان باید از دانشگاهی در این کشور پذیرش گرفته و سپس برای دریافت یکی از انواع ویزای انگلیس به نام ویزای تحصیلی اقدام کرد. اعتبار این ویزا که مخصوص دانشجویان است به مدت زمان تحصیل بستگی دارد. 

مدارک ضروری برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر الزامی است:

ویزای درمانی

افراد بیمار می‌توانند برای درمان به انگلستان سفر کنند. این افراد برای ورود به خاک این کشور باید ویزای درمانی یا پزشکی دریافت کنند. ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت ویزا باید مشخص شود که بیماری فرد واگیردار نیست. چون از ورود افراد مبتلا به بیماری‌های واگیردار به انگلستان جلوگیری می‌شود. 

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای درمانی انگلیس

اگر بعد از اتمام اعتبار ویزای درمانی پزشک معالج تشخیص دهد که درمان بیمار باید ادامه پیدا کند، می‌توان ویزا را تمدید کرد. برای تمدید ویزا به مدارک مربوط به نام پزشک معالج، زمان شروع درمان و چگونگی پیشرفت آن، هزینه‌های پرداختی و وضعیت مالی بیمار نیاز است.

اخذ ویزای درمانی انگلیس

ویزای خانوادگی

این روادید مخصوص افرادی است که یکی از اعضای خانواده‌شان در انگلستان اقامت دارد و شخص می‌خواهد به دیدار او برود. عضو خانواده که شما را برای سفر به انگلیس دعوت می‌کند باید یا شهروند این کشور باشد یا اقامت دائم داشته باشد.

مدارک برای دریافت ویزای خانوادگی انگلیس

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه را چگونه دریافت کنیم؟

ویزای ازدواج 

این ویزا یکی از انواع ویزای انگلیس است که برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند از طریق ازدواج شهروندی انگلستان را دریافت کنند.

دو نوع ویزای ازدواج وجود دارد:

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای ازدواج انگلیس

متقاضیان ویزای ازدواج باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند: