invespot

اخذ اقامت در کانادا از طریق خویشاوندی

اخذ اقامت در کانادا از طریق خویشاوندی

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی، یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور است. آمارها نشان می‌دهند که حدود 25 درصد افراد از طریق خویشاوندی به این کشور مهاجرت می‌کنند. 

در این روش مهاجرتی که به آن sponsoring a family member گفته می‌شود، حتما باید یکی از اعضای خانواده در کشور کانادا اقامت داشته باشد. در این شرایط، فرد می‌تواند یک یا تعدادی از خویشاوندان را از طریق حمایت مالی خود به کانادا بیاورد. 

افرادی که از طریق خویشاوندی وارد کانادا می‌شوند می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست آوردند. در نتیجه، امکان زندگی، کار و تحصیل در کانادا برای آن‌ها فراهم می‌شود.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات درمورد نحوه سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت این کشور دارید، می‌توانید به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

اصطلاحات مربوط به اخذ اقامت کانادا از طریق خویشاوندی

قبل از صحبت در مورد شرایط این روش مهاجرتی بهتر است با اصطلاحات مربوطه آن آشنا شوید:

دعوت نامه

نامه‌ای است که از طرف افراد مقیم یک کشور خارجی برای سایر خویشاوندان ارسال و از آن‌ها برای سفر به آن کشور و اخذ اقامت (موقت یا دائم) دعوت می‌شود. فرد ارسال کننده دعوت نامه، متعهد می‌شود که هر نوع خطایی که از سوی فرد دعوت‌شونده رخ می‌دهد را بر عهده خواهد گرفت.

در دعوت نامه خویشاوندی کانادا باید اطلاعات زیر ذکر شوند:

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت پاسپورت قبرس چیست؟

اسپانسرشونده و اسپانسرکننده

به شخصی که از طریق اسپانسر به کانادا مهاجرت می‌کند، اسپانسرشونده و به شخصی که مقیم کانادا بوده و یک یا چند نفر از اعضای خانواده خود را به کانادا می‌آورد، اسپانسرکننده می‌گویند. 

اسپانسرشونده و اسپانسرکننده در کانادا

به طور کلی، اسپانسرکننده باید دارای شرایط زیر باشد:

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی: اسپانسر شدن برای همسر

شما در صورتی می‌توانید اسپانسر همسر خود شوید که به صورت قانونی ازدواج کرده باشید. اگر ازدواج در داخل کانادا انجام شده، باید گواهی ازدواج را ارائه کنید. ازدواجی که در سایر کشورها انجام شده باید بر اساس قوانین حاکم بر آن کشور معتبر باشد. ازدواج‌های انجام شده در سفارت باید با قوانین آن کشوری که ازدواج در آن صورت گرفته، منطبق باشد.

در این روش مهاجرتی، اسپانسرکننده و اسپانسرشونده قراردادی به نام  اسپانسرشیپ امضا می‌کنند. در این قرارداد اسپانسرکننده جهت حمایت مالی متقاضی تعهد می‌دهد. در مقابل، اسپانسرشونده متعهد می‌شود که برای تامین مالی خود تلاش کند. 

هنگامی که همسر خود را به کانادا می‌آورید باید تضمین سه ساله دهید که از او تا زمان دریافت اقامت دائم حمایت مالی می‌کنید.

اگر متقاضی همسر اسپانسرکننده باشد، باید آزمایش‌های پزشکی لازم را انجام داده و گواهی برای عدم سوء پیشینه ارائه دهد. افرادی که دارای سابقه جرم و جنایت هستند نمی‌توانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: طریقه خرید ملک در کانادا چگونه است؟

مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی: اسپانسر شدن برای فرزندان و سایر خویشاوندان

جهت اسپانسر شدن برای فرزندان باید تضمین مالی دهید که به مدت 10 سال یا تا سن 25 سالگی از آن‌ها حمایت مالی می‌کنید. در شرایط زیر می‌توانید اسپانسر فرزندان خود شوید:

اسپانسر شدن برای فرزندان و سایر خویشاوندان در کانادا

در ادامه به صورت خلاصه شرایط اسپانسر شدن در کانادا را مشاهده می‌کنید. برای مهاجرت به این کشور باید هم اسپانسرکننده و هم اسپانسرشونده تمام شرایط مورد نیاز را داشته باشند:

شرایط لازم برای اسپانسرشیب والدین: 

شرایط لازم جهت اسپانسرشیپ همسر و فرزند:

شرایط لازم برای اسپانسرشیپ خویشاوندان (خواهر، برادر، خواهرزاده و برادرزاده):

شرایط لازم جهت اسپانسرشیپ برای سایر اعضای خانواده:

در این روش، هیچ کدام از خویشاوندان فرد که در زیر نام آن‌ها ذکر شده نباید اقامت دائم کانادا را داشته باشند:

در مورد استان کبک، ذکر این نکته ضروری است که این استان برای مهاجرت خویشاوندی شرایط خاصی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.