invespot

ویزای توریستی پرتغال : مراحل درخواست و هزینه ها

ویزای توریستی پرتغال

آیا می دانستید که خانه لیوراریا برترند، قدیمی ترین کتابفروشی دنیا در پرتغال قرار دارد؟ کتابخانه برترند در لیسبون واقع شده است که یک نمای جذاب با کاشی آبی دارد و به قرن هجدهم برمی گردد. اگر می خواهید از این کتابخانه بازدید کنید، ممکن است به یک ویزای توریستی پرتغال نیاز داشته باشید.

ویزای توریستی، یکی از انواع ویزاهای شنگن پرتغال می باشد. این ویزا کوتاه مدت است (معتبر برای حداکثر سه ماه) و برای افرادی صادر می شود که می خواهند به عنوان یک توریست از پرتغال بازدید کنند اما از کشوری می آیند که توافقنامه بدون ویزا ندارند.

اگر ویزای توریستی پرتغال اخذ کرده اید، مجاز هستید تا به سایر کشورها در حوزه شنگن هم سفر کنید.

چه کسی به ویزای توریستی پرتغال نیاز دارد؟

شهروندان ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، برزیل، امارات متحده عربی و بسیاری از کشورهای دیگر برای سفر به پرتغال، آزاد هستند و سایر ایالت های شنگن تا 90 روز بدون ویزا می توانند به پرتغال سفر کنند. اگر به ویزای شنگن نیاز دارید، شما تنها نیازمند یک ویزا هستید تا به عنوان یک توریست از پرتغال بازدید کنید.

بیشتر بخوانید: شرایط، مراحل و قیمت خرید ملک در پرتغال

آیا می توانم با ویزای توریستی پرتغال از سایر کشورها در اروپا بازدید کنم؟

بله، اگر یک ویزای توریستی برای پرتغال دریافت کرده اید، شما همچنین می توانید از تمام کشورهای دیگر در حوزه شنگن بازدید نمایید. بدین دلیل است که پرتغال، بخشی از توافقنامه شنگن می باشد که 26 کشور اروپایی، یک ویزای توریستی مشترک به نام ویزای شنگن دارند.

بنابراین، ویزای شنگن پرتغال، همان ویزای توریستی پرتغال است.

در بیشتر موارد، بدون توجه به اینکه کدام کشور شنگن، ویزایتان را صادر می کند، شما همچنین مجاز خواهید بود تا از سایر کشورها هم بازدید نمایید. اما استثنائاتی وجود دارد. برای مثال، اگر ویزایی دریافت کردید که بیان می کند “ایالات شنگن (PT)”، بدین معنی است که تنها می توانید از پرتغال بازدید کنید.

الزامات ویزای توریستی پرتغال

مدارکی که برای درخواست ویزای توریستی پرتغال نیاز دارید به شرح زیر می باشند:

الزامات ویزای توریستی پرتغال

چگونگی درخواست برای ویزای توریستی پرتغال

جهت درخواست برای ویزای توریستی پرتغال، شما باید سعی کنید با نزدیک ترین سفارتخانه یا کنسولگری پرتغال در تماس باشید. سپس شما باید:

درخواست ویزای توریستی پرتغال چه مدت طول می کشد؟

حدود 15 روز طول می کشد تا سفارت، مراحل درخواست شما را طی کند که از زمانی که آنها مدارکتان را دریافت کرده اند، آغاز می شود. بسته به اینکه آیا شما تمام مدارک لازم را دارید یا چه زمانی از سال است، ممکن است بیشتر زمان ببرند (در طول فصل تعطیلات، درخواست های بیشتری وجود دارد، بنابراین زمان بیشتری طول می کشد).

چه زمانی باید برای ویزای توریستی پرتغال درخواست دهید؟

شما باید جهت ویزای توریستی برای پرتغال، چند هفته قبل از اینکه برای سفر برنامه ریزی کرده اید – حداقل دو هفته – درخواست بدهید. در زودترین حالت، می توانید سه ماه قبل از تاریخ عزیمت مورد نظرتان درخواست بدهید. در مطلوب ترین حالت، از یک ماه قبل جهت درخواست اقدام کنید.

به علاوه، اگر باید از طریق پست درخواست بدهید، زمانی که سپری می شود تا مدارک به آنها تحویل داده و برگردانده شود را در نظر بگیرید.

هزینه ویزای توریستی پرتغال

هزینه ها برای یک ویزای توریستی پرتغال/ شنگن به صورت زیر می باشند:

  • برای بزرگسالان و بچه های بالای 12 سال – 80 یورو
  • برای کودکان بین 6 تا 12 سال – 40 یورو
  • برای کودکان زیر 6 سال – بدون هزینه

شما معاف از هزینه ویزای توریستی پرتغال هستید، اگر:

  • شما با یک عضو خانواده نزدیک سفر می کنید که تبعه اتحادیه اروپا/ EEA می باشد یا او را ملاقات می کنید.
  • شما، یک دانشجو یا استاد در یک سفر آموزشی هستید.
  • شما، یک محقق هستید و برای اهداف تحقیقات علمی سفر می کنید.

بیشتر بخوانید: مراحل خرید آپارتمان در استانبول

ویزای توریستی پرتغال برای چه مدت معتبر است؟

ویزای توریستی پرتغال را می توان برای مدت حداکثر 3 ماه صادر کرد، اما به سفارت پرتغال بستگی دارد تا درباره اعتبار تصمیم گیری کند. گاهی اوقات، ممکن است یک ویزای توریستی را تنها برای چند روز یا تنها برای مدت زمان مورد نظر سفرتان صادر کند. برای مثال، ممکن است ویزای شما را تنها برای زمانی صادر کنند که هتل را رزرو کرده اید.

به علاوه، دو نوع ویزای توریستی پرتغال، بسته به اعتبار وجود دارد:

  • ویزای توریستی تک ورودی. برای تنها یک بار ورود به پرتغال و حوزه شنگن معتبر است. اگر ویزا هنوز معتبر باشد، وقتی که آنجا را ترک کنید، نمی توانید مجددا وارد شوید.

ویزای توریستی چند ورودی. تا زمانی که ویزا معتبر است، می توانید چندین بار وارد پرتغال و سایر کشورها در حوزه شنگن شوید. تمام روزهایی که در پرتغال/ شنگن سپری می کنید جمع شوند، نمی تواند فراتر از 90 روز برود

چگونه می توانید ویزای توریستی پرتغال را تمدید کنید؟

به لحاظ فنی، تمدید ویزای توریستی در پرتغال ممکن است، اما تمدیدها معمولا تنها در شرایط سخت اعطا می شوند مثلا اگر بیمار هستید و نمی توانید سفر کنید، یا اگر دلایل سیاسی وجود دارد که مانع از بازگشت شما به خانه می شود.

اگر شما به دنبال تمدید ویزای توریستی خود هستید، باید با دفاتر محلی خدمات مهاجرت پرتغال تماس بگیرید (SEF).

منبع: Visaguide.World

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)