invespot

دلایل ریجکت ویزای کانادا

دلایل ریجکت ویزای کانادا

کانادا، یکی از کشورهای پیشرفته جهان است که به دلیل برخورداری از شرایط اجتماعی مناسب و اقتصاد قوی به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی تبدیل شده است. ورود به کانادا مستلزم دریافت ویزا است. اما متاسفانه درخواست بعضی از افراد برای اخذ ویزا از سوی سفارت این کشور ریجکت یا رد می‌شود. دریافت ویزای کانادا، پروسه‌ای زمان‌بر و پرهزینه است که اگر با ریجکت ویزا همرا باشد باعث استرس و ناامیدی فرد می‌شود. اگر می‌خواهید با دلایل ریجکت ویزای کانادا آشنا شوید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. همچنین می‌توانید جهت آگاهی از نحوه خرید ملک در کانادا روی این لینک کلیک کنید.

رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا

به طور کلی، ممکن است درخواست متقاضیان ورود به کانادا به یکی از دلایل زیر رد ‌شود:

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به متقاضی این اجازه را می‌دهد که تا زمان اعتبار ویزا در این کشور اقامت داشته باشد. اگر فرد نتواند آفیسر پرونده را قانع کند که قصد اصلی او بازدید از کانادا است، درخواست‌ وی رد می‌شود. 

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قوانین کانادا، متقاضی دریافت ویزای تحصیلی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش را بعد از اتمام دوره تحصیل نشان دهد. از طرف دیگر، باید اثبات کند که بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا را دارا است. دلایل زیر در ریجکت ویزای تحصیلی کانادا نقش دارند:

نامه ریجکت ویزای کانادا

هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان خواهان ورود به کانادا هستند. بنابراین با توجه به درخواست زیاد و ظرفیت محدود این کشور برای جذب مهاجر، بعضی از درخواست‌ها ریجکت می‌شوند. از طرف دیگر، ممکن است لزوم رسیدگی سریع به پرونده‌ها به بروز خطا منجر شود.

ریجکت ویزای کانادا به صورت نامه مکتوب و با ذکر دلایلی که منجر به این تصمیم شده به متقاضی اعلام می‌شود. در این نامه گزینه‌هایی که متقاضی نتوانسته آفیسر را قانع کند، مشخص می‌شود. معمولا نامه مربوط به رد ویزای کانادا تا یک هفته پس از انگشت‌نگاری در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار می‌گیرد. با این حال، ممکن است در بعضی موارد صدور نامه زمان‌بر باشد.

نامه ریجکت ویزای کانادا

بعد از دریافت نامه ریجکتی نباید نگران یا ناامید شوید. چون دوباره می‌توانید درخواست ویزا دهید یا نسبت به رفع ریجکتی اقدام کنید. بسیاری از افراد که ویزای آن‌ها برای بار اول رد شده، در اقدام دوم موفق به دریافت ویزا شده‌اند. اگر می‌خواهید دوباره درخواست ویزا دهید، بهتر است پرونده خود را به دقت بررسی کنید تا از دلایل اصلی رد شدن درخواست‌تان مطلع شوید. این کار به شما کمک می‌کند که در درخواست بعدی با آگاهی بیشتری مراحل اخذ ویزا را طی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه در اینوسپات

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

هنگامی که درخواست ویزای متقاضی رد می‌شود، او می‌تواند بعد از دریافت نامه ریجکتی نسبت به این رای اعتراض کند. اگر اطمینان دارید که ریجکت ویزای شما ناعادلانه است، با نوشتن نامه مجددا درخواست ویزا دهید. 

در ابتدای نامه مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، محل تولد و آدرس را بنویسید. سپس به هدف و زمان سفر، تاریخ دریافت نامه ریجکتی و دلایل آن اشاره کنید. در مرحله بعد، با استدلال توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید ریجکت ویزای شما غیرمنصفانه بوده است. دلایل‌ خود را به طور منطقی شرح داده و در صورت لزوم از اسنادی که صحت گفته‌های شما را اثبات می‌کنند، کمک بگیرید. در انتها، نامه را پرینت گرفته، زیر آن را امضا کرده و شماره تلفن و ایمیل خود را بنویسید. 

برای اینکه بدانید نامه را باید برای چه کسی ارسال کنید با سفارت تماس بگیرید. در اغلب موارد خود سفارت‌ها به این نوع نامه‌ها رسیدگی می‌کنند.