invespot

اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی

سپرده بانکی در ترکیه برای اقامت

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه ‌گذاری در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند سرمایه گذاری در آمریکا، راحت‌تر است. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند با این روش اقامت یک کشور خارجی را کسب کنند، ترکیه را انتخاب می‌کنند. شخصی که از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه مهاجرت می‌کند، می‌تواند برای خود و اعضای خانواده‌اش تابعیت این کشور را دریافت کند.  یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری که در نهایت به اخذ اقامت و تابعیت ترکیه منجر می‌شود، سپرده‌گذاری بانکی است. در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

انواع روش‌های سرمایه ‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

برای دریافت تابعیت این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

انواع روشهای سرمایه ‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

بیشتر بخوانید: روند خرید ملک در استانبول چگونه است؟

مزایای سرمایه ‌گذاری در ترکیه

از جمله مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

طی چند سال اخیر، قوانین مربوط به سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت تغییر کرده است. در گذشته، برای سرمایه‌گذاری در ترکیه به مبلغی معادل یک تا سه میلیون دلار آمریکا نیاز بود. اما در سال 2019 قوانین راحت‌تری برای اخذ شهروندی این کشور تصویب شد. با توجه به قوانین جدید، حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه به 250 تا 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. یکی از این روش‌ها، اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی است که متقاضی باید در بانک‌های این کشور حسابی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار داشته باشد. تا قبل از سال 2019، برای کسب شهروندی ترکیه از این طریق به سه میلیون دلار پول نیاز بود. سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی ریسک کمی دارد و یکی از بهترین‌ روش‌ها برای اخذ اقامت ترکیه محسوب می‌شود.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

مراحل اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی

ابتدا به یکی از بانک‌های ترکیه مراجعه کرده و یک حساب بانکی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا افتتاح کنید. شما می‌توانید به جای اینکه در یک بانک یک حساب داشته باشید، چند حساب در بانک‌های مختلف ایجاد کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که مجموع سپرده‌گذاری شما حداقل 500 هزار دلار باشد. امکان برداشت پول از این حساب وجود دارد. اما تا سه سال میزان سپرده شما نباید به هیچ وجه به کمتر از 500 هزار دلار برسد. در غیر این صورت، نمی‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

در مرحله بعد باید فرم مربوط به اخذ اقامت از طریق سپرده بانکی را پر کنید. می‌توانید این کار را از طریق بانک یا مراجعه به اداره مقررات و نظارت بر سیستم بانکی انجام دهید. اداره مذکور درخواست شما را به وزارت امور داخلی ترکیه می‌فرستد تا فرآیند بررسی آن شروع شود.

افراد خارجی می‌توانند در بیشتر بانک‌های ترکیه حساب بانکی داشته باشند. با این حال، زراعت بانک و ایش بانک برای این کار مناسب‌تر هستند. در زراعت بانک فقط می‌توانید بر پایه لیر ترکیه اقدام به افتتاح حساب کنید. اما در ایش بانک امکان افتتاح حساب بر پایه دلار، یورو و لیر وجود دارد. این بانک هر 6 ماه مبلغی معادل 60 لیر بابت کارمزد خدمات از حساب شما کسر می‌کند. 

برای سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور به مدارکی مثل پاسپورت ترکیه، اجازه اقامت و شماره مالیاتی نیاز است. برای دریافت شماره مالیاتی باید همراه با پاسپورت خود به اداره مالیات ترکیه مراجعه کنید.