invespot

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا

این روزها، کانادا به یک قطب مهاجرتی بزرگ و محبوب در دنیا تبدیل شده است. هر ساله افراد زیادی با دریافت ویزاهای تحصیلی یا توریستی به کانادا مهاجرت می‌کنند. در این میان، بعضی از افراد به دنبال مهاجرت دائمی به این کشور هستند. 

برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از سیستم اسکیل ورکر کانادا و دیگری سرمایه گذاری در کانادا است. این سیستم، یک برنامه مهاجرتی پرمخاطب است که امکان اقامت دائم را برای افراد مهیا می‌کند. اگر می‌خواهید در مورد برنامه اسکیل ورکر کانادا یا طرح نیروی کار ماهر اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با برنامه اسکیل ورکر کانادا

افرادی که در مشاغل مورد نیاز کانادا دارای مهارت هستند، می‌توانند در قالب این برنامه به این کشور مهاجرت کنند. بنابراین، اگر در یک فیلد تخصصی دارای مهارت و تجربه هستید، شانس زیادی برای مهاجرت به کانادا دارید. اسکیل ورکر کانادا دارای انواع مختلفی است که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید:

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

این برنامه برای افرادی که در حرفه خود دارای مهارت و تجربه هستند و امتیازات لازم را کسب کرده‌اند، طراحی شده است. هزینه اسکیل ورکر کانادا برای متقاضی اصلی 550 دلار جهت رسیدگی به درخواست و 490 دلار برای دریافت اقامت است. 

برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال باید مراحل زیر را انجام دهید:

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

بیشتر بخوانید: خرید کسب و کار در کشورهای دیگر چگونه است؟

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق اسکیل ورکر فدرال کانادا

حداکثر امتیاز این سیستم 100 و حداقل امتیازی که شخص باید به دست آورد 67 است. در این روش رتبه‌بندی عوامل زیر نقش دارند:

بر این اساس امتیازهای زیر به افراد تعلق می‌گیرد:

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق اسکیل ورکر فدرال کانادا

برنامه اسکیل ورکر کبک

برنامه این استان برای جذب نیروی کار ماهر با سایر استان‌های کانادا متفاوت است. برای مهاجرت از طریق این برنامه به داشتن پیشنهاد شغلی نیاز نیست. علاوه بر این، برای این برنامه مهاجرتی لیست مشاغل مورد نیاز تعریف نشده است. فرآیند مهاجرت کاری به استان کبک خارج از سیستم اکسپرس انتری بوده و شامل مراحل زیر است:

برنامه نامزدی استانی

کانادا دارای 10 استان است که هر کدام از آن‌ها به جز کبک، برنامه اسکیل ورکر خاص خود را دارند. البته در مورد اقامت دائم، استان‌ها تصمیم گیرنده نیستند. به عبارت دیگر، در این مورد فقط دولت فدرال کانادا تصمیم‌گیری می‌کند. 

در هر یک از استان‌ها، چند نوع برنامه نامزدی وجود دارد. اما تقریبا تمام استان‌ها یکی از برنامه‌های نامزدی نیروی کار خود را به سیستم اکسپرس انتری اختصاص داده‌اند. برای شرکت در برنامه نامزدی استانی از طریق اکسپرس انتری باید مراحل زیر را طی کنید:

برای دریافت اطلاعات درمورد برنامه‌های مهاجرتی خود به هر کشور و همچنین نحوه خرید ملک در ترکیه می‌توانید با کارشناسان اینوسپات در تماس باشید.