invespot

ویزای توریستی کانادا

چگونه ویزای توریستی کشور کانادا را دریافت کنیم؟

ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می‌دهد که برای مدت مشخصی در این کشور به گردشگری بپردازید. به این ویزا، ویزای ویزیتوری کانادا یا ویزای اقامت موقت هم گفته می‌شود. هر ساله افراد زیادی خواهان دریافت این نوع روادید هستند. به همین دلیل، دولت کانادا قوانین مشخصی برای ورود گردشگران وضع کرده است.

انواع ویزای توریستی کانادا

معمولا ویزای توریستی این کشور به سه شکل یکبار ورود (single entry)، چند بار ورود (multiple entry) و سوپر ویزا صادر می‌شود. این سه نوع روادید، با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند.

 به منظور شرکت در کنفرانس‌ها، همایش‌ها و … ویزای سینگل صادر می‌شود. در این ویزا، تاریخ مشخصی برای خروج از کانادا مشخص شده‌ است. برای افرادی که می‌خواهند برای مدت طولانی‌تری در این کشور بمانند، ویزای مالتیپل صادر می‌شود. سوپر ویزا هم مخصوص  افرادی است که فرزند یا نوه آن‌ها ساکن کانادا است.

ذکر این نکته ضروری است که اخذ روادید توریستی ورود به خاک کانادا را تضمین نمی‌کند. چون افسر مرزی فرودگاه می‌تواند به دلایل مختلف از ورود شما به این کشور جلوگیری کند.

ویزای سینگل کانادا

دارندگان این نوع روادید می‌توانند فقط یک بار وارد خاک کانادا شوند. این ویزا برای زمان مشخص و مدت معینی صادر می‌شود. بنابراین، فرد باید در زمان تعیین شده خاک این کشور را ترک کند.

 اگر دارنده ویزای سینگل زودتر از موعد به کشور خود بازگردد، نمی‌تواند از زمان باقی مانده اعتبار ویزا استفاده کرده و مجددا به کانادا برگردد. به عبارت دیگر، زمان باقی مانده از اعتبار روادید، فاقد ارزش است.

ویزای مالتیپل کانادا (ویزای مولتی)

با این ویزا که به آن ویزای پنج ساله هم گفته می‌شود، می‌توانید به دفعات نامحدود به کانادا سفر کنید. ویزای مالتیپل یک نوع ویزای موقت است؛ اما در اغلب موارد تا پایان اعتبار پاسپورت، معتبر است. یعنی، اگر پاسپورت شما برای دو سال اعتبار داشته باشد، ویزای مالتیپل هم به همین میزان اعتبار دارد. 

از سایر ویژگی‌های این نوع روادید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید: روند دریافت پاسپورت قبرس چیست؟

ویزای مالتیپل کانادا (ویزای مولتی)

سوپر ویزای کانادا

این ویزا برای والدین، مادر بزرگ و پدربزرگ افراد دارای اقامت دائم کانادا، صادر می‌شود. به همین دلیل، به آن ویزای والدین هم گفته می‌شود. 

افراد متقاضی این نوع روادید باید از طرف فرزند یا نوه خود در کانادا دعوت ‌نامه داشته باشند. سن فرد ارسال‌کننده دعوت‌ نامه باید بیشتر از 18سال باشد. همچنین، باید در سال بیش از 24 هزار دلار درآمد داشته باشد. به منظور دریافت سوپر ویزا لازم است مدارک مربوط به اقامت و شرایط مالی دعوت‌کننده ضمیمه پرونده شود.

متقاضی ویزا توسط پزشک معتمد سفارت کانادا معاینه و سلامت او تایید می‌شود. چون نباید هدف از سفر، درمان و تحمیل هزینه‌ به دولت کانادا باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

تکمیل دقیق مدارک زیر نقش زیادی در موفقت شما برای دریافت روادید دارد:

بیشتر بخوانید: شرایط خرید ملک در کانادا چگونه است؟

برای دریافت سوپر ویزای کانادا باید مدارک زیر هم ارائه شوند:

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

به دلایل مختلقی ممکن است درخواست شما برای دریافت روادید رد شود. اگر فاقد شغل ثابت باشید و بخواهید با تمام اعضای خانواده به کانادا سفر کنید، ممکن است با این مشکل روبرو شوید. چون آفیسر این احتمال را در نظر می‌گیرد که شما به کشور خود برنگردید.

سایر مواردی که به رد درخواست ویزا منجر می‌شوند عبارتند از:

اگر با مشکل رد روادید کانادا مواجه شدید، ابتدا دلایل بروز آن را بررسی کنید. این دلایل از طریق یک نامه رسمی که به آن نامه ریجکتی گفته می‌شود، به اطلاع شما می‌رسد. بعد از بررسی دلایل،  با ارسال نامه درخواست دهید که پرونده شما بازنگری شود.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در آمریکا دارای چه شرایطی است؟

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. به طوریکه، می‌توانید یک روز بعد از دریافت نامه ریجکتی، نامه اعتراضی خود را ارسال کنید. تا زمانی که به نامه شما پاسخ داده نشده، برای دریافت ویزا اقدام نکنید.