invespot

سرمایه گذاری در آمریکا

برنامۀ سرمایه ­گذاری مهاجرتی EB-5 برنامه ای است از سوی دولت ایالات متحده که در سال 1990 راه­ اندازی شد که به تاجران خارجی و خانواده ­های آنها پس از سرمایه ­گذاری در آمریکا ، اقامت دائم ایالات متحده اعطا می کند. حداقل سرمایه­ گذاری مورد نیاز 500،000 دلار است که از طریق مراکز منطقه­ ای در نیویورک، فلوریدا و نیوجرسی به یک پروژۀ مصوب از سوی دولت اهدا می­ شود. بنابراین، سرمایه گذار ملزم به راه­ اندازی و مدیریت مشاغل مستقر در ایالات متحده نخواهد بود.

برنامۀ EB-5 به سرمایه ­گذاران و وابستگان­شان به علت سرمایه گذاری در کشور آمریکا، تضمین اقامت دائم در ایالات متحده را به دور از دردسر درخواست­ های مکرر ویزا می­ دهد. پس از گذشت مدت 5 سال و در صورت تحقق پیش ­شرط­ های دیگر، یک سرمایه­ گذار می­ تواند واجد شرایط تبعه­ شدن و کسب تابعیت ایالات متحده بشود.

بیشتر بخوانید: مزایا و مراحل خرید ملک در ترکیه

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آمریکا

برای اخذ تابعیت ایالات متحده از طریق سرمایه ­گذاری، متقاضیان باید سرمایه گذارانی معتبر باشند و در این چارچوب واجد شرایط باشند. افراد به روش زیر مشارکت خود را ارائه می ­دهند:

برای واجد شرایط شدن به عنوان یک سرمایه­ گذار معتبر، متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

سرمایه گذاری در آمریکا

روند اجرای اقامت آمریکا با سرمایه گذاری در آمریکا

روند درخواست با تأیید صلاحیت و رسمیت فرد سرمایه ­گذار از طریق یک تاییدیۀ ارزیابی صلاحیت داخلی (مانند بررسی سوابق فردی) شروع می­ شود. پس از گذشتن از این مرحله، به سرمایه گذار پروژه­ های مصوب مراکز منطقه­ ای معرفی می­ شود تا از آن میان گزینۀ مناسب خود را انتخاب کند. 

توافقنامۀ بین متقاضی و وکیل دادگستری ایالات متحده به امضا می­ رسد تا روند درخواست ویزای EB5  درخصوص همکاری با پروژۀ منطقه ای منتخب تسهیل گردد. در این مرحله مدارک پشتیبان و شواهد مکمل تقاضای ثبت­ شده جمع ­آوری می ­شود ، هزینه های حقوقی و هزینه­ های دولت تسویه می­ گردد و مبلغ سرمایه­ گذاری در آمریکا پیش از ارسال درخواست واریز می­ شود. 

با تأیید متقاضی از سوی USCIS ، متقاضی درخواستی را برای وضعیت اقامت دائم (گرین­ کارت مشروط) یا از طریق سفارت ایالات متحده یا کنسولگری ارائه می­ دهد. گرین­ کارت مشروط برای مدت 30 تا 36 ماه صادر می­ گردد. پس از 21 ماه از زمان مشروطیت با گرین ­کارت ، متقاضی می ­تواند برای حذف شرایط ضمیمۀ گرین ­کارت ، به USCIS مراجعه کند. سپس به سرمایه ­گذار اقامت دائم غیرشرطی داده می­ شود که پس از 5 سال به اخذ تابعیت ایالات متحده خواهد انجامید.

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

بیشتر بخوانید: راه های رسیدن به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا

دربارۀ آمریکا

آمریکا سومین کشور بزرگ دنیا و سومین کشور پرجمعیت جهان است. 

این کشور را از لحاظ نژادی می‌توان متنوع‌ترین کشور جهان نامید. در حال حاضر آمریکا رتبه‌ی اول اقتصاد جهان را به چین واگذار کرده و خود در رتبه‌ی دوم قرار دارد. 

ایالات متحدۀ آمریکا از منظر جمعیت و وسعت خاک یکی از بزرگ­ترین کشورهای جهان است. افتخار بزرگی است که بزرگ­ترین اقتصاد جهان، قدرت نظامی و یکی از متنوع ترین جمعیت­ های جهان را در اختیار داشت. 

آمریکا یکی از پر جنب و جوش­ ترین کشورهاست که به لطف حضور فرهنگ­ ها و زبان ­های گوناگون در زمرۀ سرزنده ­ترین و شاداب­ ترین کشورها برای انجام تجارت، کار و زندگی به شمار می­رود. 

ایالت متحده آمریکا هر 4 فصل را در گوشه و کنار نواحی مختلف خود جای‌داده، از شمال با طبیعت درختان سوزنی شکل و سرد آلاسکا لذت می‌بریم و از جنوب با مناطق کویری آریزونا و آفتاب‌پرست‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، در قسمت‌های شرقی این کشور مثلاً جایی مثل نیویورک که به پاییزهای زیبا معروف است از آب‌وهوای معتدل و دل‌نشینی برخوردار است. 

خلاصه که در آمریکا همه جور تنوع آب و هوایی را خواهید داشت. اقتصاد پُررونق آن طیف وسیعی از فرصت­های هیجان انگیز برای ثروت ­آفرینی را در اختیار افراد قرار می ­دهد. سالانه ایالات متحده بیش از پنج میلیون بازدیدکننده دارد که این کشور به بیش از یک میلیون متقاضی جدید برای لذت بردن از رویای آمریکایی و زندگی یک رؤیای آمریکایی حقّ اقامت اعطا می ­کند.

دیدگاهتان را بنویسید