invespot

خرید ملک در ترکیه

این راهنمای گام به گام به اتباع خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند امکان می دهد این کار را تا جای ممکن روان و ایمن انجام دهند.

خرید ملک در کشور ترکیه، ممکن است مانند خرید ملک در کشور خودتان ساده نباشد. دلایل اصلی اینکه مردم گاهی فکر می­کنند خرید ملک در خارج از کشور خطرناک است، عبارتند از:

در اینوسپات، ما این نگرانی ­ها را درک می­ کنیم و به شما حق می­ دهیم. بنابراین، دستورالعمل­ ها و توصیه ­های سفت و سختی را برای کمک به شما در خرید ملک در ترکیه در قالب بی­ خطرترین و روان­ ترین روش ممکن ارائه داده ­ایم. تجزیه و تحلیل دقیق بهترین روش­ها و همچنین تجارب زیادی که در این زمینه داریم به این معنی است که ما در مشاوره دادن به شما در مورد چگونگی به حداقل رساندن و از بین بردن خطرات این اقدام در شرایط خوبی قرار داریم و می­ توانیم موقعیت خوبی را برای­تان فراهم کنیم. راهنمای 11 مرحله­ ای ما برای خرید خانه در ترکیه را دنبال کنید تا مطمئن شوید که خانۀ رویایی شما در زیر نور آفتاب به واقعیتی آرام و سودبخش تبدیل می ­شود.

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه را چگونه باید دریافت کرد؟

خرید ملک در ترکیه

راهنمای 11 مرحله ای اینوسپات برای خرید ملک در ترکیه

مرحلۀ 1 - تحقیق

بازار املاک ترکیه روز به روز در حال رشد است. هزاران ملک فروشی در ترکیه وجود دارد و صدها مشاور مسکن و بنگاه املاک و مستغلات. هر نماینده و مشاور چیزهای مختلفی به شما می ­گوید و مشاوره ­های مختلفی به شما ارائه می دهد.

از آنجا که در هشت سال اخیر در این بازار پر سودا حضور داشته ­ایم، از نقاط قوت مان می­توانیم به قدمت­مان در این بازار، داشتن اطلاعات کافی دربارۀ کشور ترکیه و تجربۀ بسیار در معاملات ملکی با بیش از ۲۰۰ معامله تاکنون اشاره کنیم. تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید که کدام منطقه در ترکیه با نیازها، بودجه و سبک زندگی­تان مطابقت دارد. ما همچنین اطلاعات دقیق و صریحی را در مورد تمام مناطق ترکیه، از فتحیه و بدروم گرفته تا آنتالیا، کالکان و خرید ملک در استانبول و دیگر مناطق به شما ارائه خواهیم داد. همچنین شما را به بهترین منابع برای امور حقوقی و فنی مربوط به خرید ملک در ترکیه معرفی خواهیم کرد. قبل از هرچیز کارشناسان اینوسپات فرمی را به شما خواهند داد تا تکمیل کنید. در قالب این فرم سلایق، گرایش ها و نیاز شما و همچنین توان شما استخراج می شود. این فرم نه تنها ما را با خواسته های شما بیشتر آشنا می‌سازد که حتی خودتان را نیز برای این روند آماده تر می‌سازد.

مرحلۀ 2 – برای خرید ملک در ترکیه ، مشاور مسکن مناسب خود را پیدا کنید

برای خرید ملک در کشور ترکیه، توصیۀ ما به شما این است که به گستره‌ی املاکی که به صورت رسمی نمایندگی فروش آن را در اختیار دارند دقت داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که آنها شما و نیازهای شما را درک می­ کنند. اگر احساس کردید که آنها دارند از روی فهرستی که از پیش حفظ کرده ­اند برایتان گزینه­ هایی را می­ خوانند (که تعداد این افراد بسیار است)، پس آنها متخصص نیستند و بهتر است که از همکاری با آنها صرف نظر کنید چون آنها عملاً نمایندگان مناسبی برای شما نخواهند بود.

خرید خانه در ترکیه برای بیشتر مردم چیزی فراتر از خریدن یک چهاردیواری صِرف و آجر و ملاتش است، پس مشاوری که با آن سروکار دارید باید آن سبک زندگی­ را شما به دنبالش هستید بفهمد و درک­تان کند. اگر آنها موفق به درک خواسته ­ها و سلیقۀ شما نشوند، پس شانس زیادی برای راهنمایی شما در مسیر یافتن منطقۀ درستی برای زندگی و سرمایه­ گذاری متناسب با شرایط شما نخواهند داشت. ترکیه کشور وسیعی بزرگ­تر از فرانسه و چهار برابر انگلستان است، بنابراین از نظر آب و هوا و اقلیم، فرهنگ و چشم­ انداز از منطقه ­ای به منطقۀ دیگر تفاوت بسیار است. فقط یک مشاور مسکن آگاه و دلسوز قادر خواهد بود به شما در مسیر درست مشاوره بدهد.

مرحلۀ 3 - با مشاور املاک خود صحبت کنید و با او به تفاهم و درک مشترک برسید

برخی از ما در مورد برداشتن تلفن و گفت ­وگو با مشاوران املاک خجالتی هستیم. دوست نداریم احساس کنیم دارند ملکی را برای فروش به ما تحمیل می­ کنند و سعی می­ کنیم از اینکه در موقعیتی قرار بگیریم که فروشنده ­ای بخواهد ما را لای منگنه بگذارد خودداری کنیم. با این حال، اگر نمی ­توانید با مشاور مسکن ­تان بی تعارف و مفصل صحبت کنید، او قادر نخواهد شد تمام نیازها و ترجیحات شما را خوب و شفاف درک کند. بنابراین، هنگامی که احساس کردید یک مشاور مسکن معتبر و اصیل پیدا کردید، وقت بگذارید و در نشست­ هایی که با وی دارید باحوصله و دقیق و به تفصیل صحبت کنید. آنها را بشناسید و بهشان اجازه بدهید تا آنها هم شما را بشناسند. این، کلید ایجاد ارتباطی است که در جای خود به مشاور مسکن شما کمک می­ کند و به او انگیزه می­ دهد تا نهایت تلاش خود را برای برآورده کردن خواسته­ های شما انجام دهد. این ارتباط شما را تا رسیدن به ترکیه همراهی می­ کند و امید است که این ارتباط حتی بعد از اینکه خانۀ جدیدتان را با موفقیت در ترکیه خریداری کردید، تداوم یابد.

در اینوسپات، ما به ایجاد یک رابطۀ قوی با مشتریان خود بسیار اهمیت می ­دهیم. ما نه حرف­ هایمان را از قبل حفظ کرده ­ایم و نه ملک خاصی را برای فروش در نظر داریم. اولین کارمان این است که به حرف­ های شما گوش بدهیم، بعد با هم تصمیم می­ گیریم که خانۀ شما را در کجا جست­ وجو کنیم و دست­مان بیاید که چه نوع ملکی با احوالات شما تناسب دارد. ما دوست داریم نیازهای شما را درک کنیم و به دنبال خانه­ های بی­ همتا و خاصی بگردیم که یقین بدانیم به فراخور نیازها و روحیات شماست. بنابراین ، کمک­مان کنید تا بتوانیم در فرآیند خرید ملک در ترکیه به شما کمک کنیم.

مرحلۀ 4 - قبل از خرید ملک در ترکیه از آنجا دیدن کنید

برای گرفتن تصمیم درخصوص خرید ملک در ترکیه لازم است که حتماً خودتان از ترکیه دیدن کنید، با محیط اطراف آشنا شوید و رستوران­ ها و غذاهای محلی آن را امتحان کنید. در اینوسپات کار ما فقط فروختن ملک به شما نیست: ما دوست داریم یک سبک زندگی ، یک مکان رویایی و یک محیط ایده آل به شما بفروشیم که در آن احساس راحتی و در خانه­ بودن کنید. اگر کسی سعی کرد تلفنی به شما ملکی را بفروشد بدون اینکه از قبل آن مکان را دیده باشید، خیلی مراقب باشید و خوب، حواس­تان را جمع کنید چون روش خرید خانه در ترکیه اصلاً چنین نیست.

مشاوره املاک خرید ملک در ترکیه

مرحلۀ 5 – به یک گشت مسکن که از سوی اینوسپات برگزار می شود بروید

اگر با یک شرکت معتبر املاک به یک گشت مسکن بروید که حرف ه­ا و با برنامه­ ریزی قبلی تدارک دیده شده، این اقدام تا حد بسیاری به شما در جست وجوی ملک کمک خواهد کرد. ما توصیه می ­کنیم حداقل چهار روز برای بازدید از خانه ­ها و ملک­ های مختلف زمان بگذارید، کاغذبازی ­های لازم را سروسامان دهید و با مناظر و دیداندازهای محلی و سبک زندگی محلۀ مزبور آشنا شوید. از رفتن به گشت­ های مسکن که دلال های گم‌نام ترتیب می دهند بپرهیزید، زیرا: فقط املاک فروخته شده توسط آنها را مشاهده خواهید کرد و این، معنایش چیست؟ اینکه شمابازدید از تعداد زیادی از خانه­ های آن منطقه را از دست خواهید داد. از طرفی شما نیاز دارید با آسودگی خاطر املاکی را مشاهده کنید که قبل از هرچیز اسناد آن توسط مشاور املاک بررسی و تائید شده باشد. تعداد زیادی ملک دیدن اگر در نهایت اطمینانی از سند آن وجود نداشته باشد فقط باعث اتلاف زمان گرانبهای شماست.

مرحلۀ 6 – هر گزینه ای را خوب گردید و زیر و بم آن را درآورید

می ­خواهیم خیال­تان را آسوده کنیم و به شما اطمینان بدهیم که تا حدّ امکان بیشترین تعداد ملک و خانه را در مکان های مختلف نشان­تان بدهیم تا ارزش پولی که در اختیار دارید دست­تان بیاید. در طول مکالمه­ های تلفنی، ایمیل و احیاناً مکالمۀ ویدئویی یا ملاقات ­های حضوری قبل از گشت بازدید از مسکن، ما خانه­ ها و ملک ­های متعددی را در ترکیه جست وجو و برای­تان نشان خواهیم کرد تا هنگام گشت بازدید بتوانید تک ­تک­شان را ببینید. از این گذشته، خرید خانه در روشنای روز تصمیم بزرگی است. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که شما تصمیم درستی گرفته  باشید. رضایت شما در فرآیند خرید ملک در ترکیه بزرگترین تبلیغ کار ماست.

مرحلۀ 7 - در مورد قیمت و شرایط خرید مذاکره کنید

اینکه دارید برای دوران بازنشستگی خود در ترکیه ویلا می­ خرید یا آپارتمانی را به نیت سرمایه­ گذاری خریداری می­ کنید، ما به نیابت شما برای حصول اطمینان از بهترین قیمت و شرایط فروش مذاکره خواهیم کرد. شبکه­ ها و تماس ­های گستردۀ ما بدان معنی است که در فرآیند خرید ملک در ترکیه ما می توانیم از توسعه ­دهندگان و همچنین فروشندگان خصوصی تخفیف ­های قابل توجهی بگیریم. به عنوان مشاور مسکنی که نمایندۀ شماست وظیفۀ خود می دانیم که نهایت تلاش خود را بکنیم تا بهترین معاملۀ ممکن را برای­تان صورت دهیم. هنگام تأمین بودجه برای خرید خانه، به خاطر داشته باشید که اگرچه قیمت ملک در ترکیه به مراتب پایین­ تر از اسپانیا، فرانسه و ایتالیا است، اما هزینه های جانبی مربوط به خرید خانه در ترکیه، خود مبحثی دیگر است، پس همۀ این موارد را در نظر بگیرید تا بتوانید دقیق بودجه ­بندی کنید.

مرحلۀ 8 – ملک تان را رزرو و قیمتش را ثابت نگه دارید

وقتی خانه، ویلا یا آپارتمان رویایی خود را در ترکیه پیدا کردید، ما ملک را برای­تان رزرو می­ کنیم تا بتوانیم مراحل خرید را ادامه دهیم. هزینۀ رزرو املاک و مستغلات در ترکیه به طور کلی حدود 1000 یورو است که با پرداخت آن مراحل خرید به طور رسمی آغاز می­ شود. این مبلغ به عنوان پیش­ پرداخت رزرو به فروشنده پرداخت و از قیمت توافقی خرید درانتها کسر خواهد شد. با این حال، اگر ملکی را رزرو کردید اما بعد تصمیم ­تان عوض شد و از خرید آن صرف نظر کرده ­اید، مبلغ پیش ­پرداخت رزرو می­ سوزد. فرآیند رزرو این امکان را به شما می‌دهد تا گزینه ای که در نظر گرفته اید به فروش نرسیده و یا دچار افزایش قیمت نشود. هرچند که در پروژه های بزرگ و خوشنام معمولا نیازی به پرداخت رزرو نیست.

مرحلۀ 9 – به یک مشاور حقوقی وکالت بدهید تا خرید ملک در ترکیه را برایتان نهایی کند

آسان­ ترین راه برای خرید خانه در ترکیه این است که به یک مشاور حقوقی وکالت بدهید تا به نیابت از شما کار خرید ملک­تان را نهایی کند. این کار باعث صرفه­ جویی در وقت شما می­ شود، بدین معنا که دیگر نیازی نیست در حالی که روال خرید ملک­تان در جریان است خودتان در ترکیه باشید و به ­علاوه سبب می­ شود که امور خریدتان بدون هیچ دردسر و ماجرا صورت گیرد. در اینوسپات، ما با مشاوران حقوقی مجرّب و و سفارش ­شده و خوش ­آوازۀ بسیاری همکاری داشته ­ایم و در گشت بازدید از مسکن به شما یک وکیل معرفی خواهیم کرد. البته شما آزادید که برای مدیریت فرآیند خرید ملک در ترکیه و مراحل قانونی پس از آن، مشاور حقوقی خودتان را انتخاب کنید.

دریافت سند نهایی مالکیت خانه در ترکیه

مرحله 10 - بررسی نهایی ملک موردنظر

پس از امضای قراردادها و توافقنامه­ ها، نهایی ­شدن خرید اصولاً حدود چهار هفته طول می‌کشد. در طول این مدت مشاور حقوقی منصوب شما تمام بازرسی ­ها و بررسی ­های لازم در مورد ملک را انجام می دهد- از جمله بررسی عنوان سند و استعلام از شهرداری برای تضمین ثبت مالکیت ملک به نام شما.

توجه: از مارس 2019، دیگر لازم نیست برای ملک­تان مفاصای جداگانه بگیرید.

مرحله 11 - دریافت سند مالکیت (TAPU)

آخرین مرحلۀ جهت تکمیل فرآیند خرید ملک در ترکیه ، ثبت TAPU ترکی یا به نام زدن سند مالکیت است. هنگامی که همۀ مدارک را تهیه کردیم و همۀ کاغذبازی­ ها صورت گرفت و هر دو طرف معامله، تعهدات قراردادی خود را محقق نمودند خانۀ شما به نام شما ثبت می شود و سند مالکیت (TAPU) خانۀ جدیدتان در ترکیه را به نام خودتان دریافت خواهید کرد. دریافت سند ملک به نام خودتان، آخرین مرحلۀ راهنمای آسان ما برای خرید ملک در کشور ترکیه است. باعث خرسندی ماست که با شما تلفنی و یا از طریق ایمیل گفت­وگو کنیم تا از نیازها و شرایط مطلوب­تان برای خانۀ موردنظرتان در ترکیه مطلع شویم و به هر سؤالی که در زمینۀ خرید ملک در ترکیه داشتید پاسخ بدهیم. هر زمان که برای­تان سؤالی پیش آمد که دل­تان می­ خواست جوابش را بدانید، اصلاً تعارف نکنید و هر وقت خواستید با ما تماس بگیرید.

فرآیند داشتن یک پشتیبان واقعی را با اینوسپات لمس کنید...

سوالات پرتکرار

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

یکی از مزایای خرید خانه در ترکیه، قیمت ارزان آن نسبت به دیگر شهرهای اروپایی است. آب و هوای دلپذیر ترکیه از دیگر مزایای آن است که اغلب به تصمیم به خرید ملک در این کشور می‌گیرند. مناسب بودن هزینه‌های زندگی هم مزید بر علت خرید ملک در ترکیه است. از مزایای خیلی جذاب خرید ملک در این کشور، اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه است.

مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

قیمت خرید ملک در ترکیه از ملبغ 500 میلیون تومان شروع می‌شود.

آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت ترکیه را گرفت؟

افراد می توانند با خرید ملکی به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا اقامت ترکیه را دریافت کنند.

آیا می توان با اجاره ملک در این کشور اقامت ترکیه را اخذ نمود؟

اجاره ملک در کشور ترکیه منجر به دریافت اقامت یک ساله توریستی می شود که قابل تمدید نیست.

چه مدارکی برای خرید خانه در ترکیه لازم است؟

1- پاسپورت 2- کد مالیاتی محلی 3- افتتاح حساب بانکی در بانک های ترکیه 4- مدارک محل سکونت در کشور خود 5- دو قطعه عکس

در کدام شهر ترکیه خرید ملک مناسب است؟

باتوجه به شرایط بازار، خرید و فروش در شهر استانبول بهتر است.

آیا خرید خانه در ترکیه کار درستی است؟

یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ تابعیت کشور ترکیه، خرید خانه در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید