invespot

پاسپورت ترکیه

در سال های اخیر برنامه اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در خاورمیانه بسیار پر طرفدار بوده است. عراقی ها، ایرانی ها، روس ها و بسیاری از کشورهای حوزه آسیای مرکزی و حتی مصر در شمال آفریقا در این برنامه شرکت کرده اند و اقامت و یا پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نموده اند. کشور ترکیه قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. در این روش میزان ارزش ملک خریداری شده اهمیت چندانی ندارد. بر این اساس حتی اگر شما خانه ای بسیار ارزان را با حدود ۱۵۰.۰۰۰ لیر هم خریداری کنید، اقامت ترکیه را تا زمان در اختیار داشتن این ملک خواهید داشت.

اما راهکار دیگری هم در این فرآیند وجود دارد. اخذ پاسپورت کشور ترکیه با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار. شما از این طریق به جای در اختیار داشتنِ اقامت های یکساله که تا پنج سال باید تکرار شود تا به پاسپورت برسد، ‌از همان ابتدا پاسپورت را دریافت می‌کنید. دولت ترکیه با این قانون یک محرک واقعی در مسیر رشد قیمت املاک در این کشور ایجاد کرده است. به صورتی که قیمت آپارتمان های پروژه ای در بازه زمانی تابستان ۱۳۹۷ تا تابستان ۱۳۹۹ با رشدی ۹۰٪ همراه بوده اند. از این نظر خرید ملک در ترکیه حتی سودی فراتر از خرید املاک در کشورهای اروپایی را به همراه خواهد داشت.

تلاش تیم اینوسپات بر آن است که دریافت پاسپورت ترکیه ساده‌تر از همیشه در دسترس شما باشد. در تمامی پروسه‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرتی داشتن اطلاعات کافی یکی از مهم‌ترین اصول برای تصمیم‌گیری است. گرفتن پاسپورت ترکیه نیز مانند هر روش دیگری از این قاعده مستثنی نبوده و لازم است تا شما قبل از اقدام، اطلاعات جامعی در این زمینه جمع‌آوری کرده باشید. با خدمات ویژه ما در دوره‌های سرمایه گذاری که شرح آن رفت، اخذ پاسپورت ترکیه رویایی کاملا در دسترس شماست

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟

سایت passportindex به صورت مداوم اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف را رتبه‌بندی و گزارش می‌کند. طبق آخرین گزارش این سایت، رتبه پاسپورت ترکیه در جایگاه 65 مین پاسپورت معتبر دنیا قرار گرفته. همچنین ارزش پاسپورت ترکیه در 26 امین دسته از پاسپورت‌های ارزشمند جهان قرار دارد با در اختیار داشتن آن می‌توان به 99 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرد. همانطور که این رتبه‌بندی تأیید می‌کند، پاسپورت کشور ترکیه از پاسپورت‌های معتبر جهان محسوب شده و به اعتبار پاسپورت کشور  ترکیه می‌توان سفرهای بدون محدودیت زیادی را تجربه کرد.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه چگونه است؟

همانگونه که پیش‌تر ذکر شد با در دست داشتن پاسپورت کشور ترکیه می‌توان به 96 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. بسیاری از کشورهای اروپایی نیز در بین این 96 کشور هستند. بنابراین کسی که شهروندی ترکیه را به دست آورده بدون نیاز به درخواست و گرفتن ویزا می‌تواند به کشورهای اروپایی سفر کند.

قیمت پاسپورت ترکیه چقدر است؟

ترکیه در حال حاضر از معدود کشورهای جهان است که امکان خرید پاسپورت را فراهم آورده. خرید پاسپورت ترکیه نسبت به بسیاری کشورها آسان‌تر و ارزان‌تر بوده و هزینه اخذ پاسپورت ترکیه صرفا انجام سرمایه‌گذاری در حوزه املاکِ این کشور است.

هزینه پاسپورت ترکیه نیز صرفاً مشتمل بر مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری و همچنین انجام امور قانونی و حقوقی آن است. اینوسپات و تیم آن در تلاش اند تا قیمت خرید پاسپورت ترکیه را تا حد ممکن کاهش داده و در این مسیر به هموطنان متقاضیِ این خدمت یاری برسانند.

انواع پاسپورت ترکیه

آشنایی با انواع پاسپورت ترکیه

ترکیه نیز مانند سایر کشورها قواعد خاصی برای ارائه پاسپورت به متقاضیان دارد، که مهم‌ترین شرط لازم برای دریافت آن گذشت چند سال از اقامت و حضور هر فرد در این کشور است. اما در ترکیه امکان دریافت پاسپورت به صورت مستقیم و بدون نیاز به گذراندان زمان طولانی (که در اکثر کشورها از الزامات دریافت پاسپورت است) وجود دارد. این امکان از طریق خرید ملک فراهم شده و در حال حاضر گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید ملک امکان‌پذیر بوده و در دسترس متقاضیان است.

با پاسپورت کشور ترکیه به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

سوال بسیاری از افراد این است که در نهایت با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ و این سفرها دقیقا چه شرایطی خواهند داشت؟ به اعتبار پاسپورت ترکیه می‌توان به نزدیک به 100 کشور جهان سفر کرد. به صورت دقیق در حال حاضر 55 کشور بدون نیز به روادید، و 41 کشور با صدور روادید فرودگاهی در بدو ورود به فرودگاه پذیرای شهروندان ترکیه هستند.

سؤال دیگر احتمالا درباره چگونگی گرفتن این پاسپورت است و این که چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم. برای اخذ تابعیت ترکیه و رسیدن به شهروندی این کشور تنها لازم است سرمایه‌گذاری 250 هزار دلاری در بازار املاک این کشور انجام شود. پس از آن با طی کردن مراحل قانونیِ این روند، شما به پاسپورت کشور ترکیه خواهید رسید.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه به لحاظ شرایط قانونی و نیازمندی‌های پیشین نسبتا ساده بوده و عملاً انجام سرمایه‌گذاریِ به میزانِ مورد نیاز تنها پیش‌شرطِ لازم برای اخذ شهروندی ترکیه است. کارشناسان اینوسپات به شما کمک خواهند‌کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به این هدف دست یابید.

الزامات مورد نیاز برای دریافت اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه

تفاوت اصلی بین دو شیوه ای که درباره آن صحبت کردیم در همین موضوع است. اگر صرفا به دنبال اقامت باشید با حداقل هزینه ( ۱۶۰.۰۰۰ لیر یا در حدود ۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان) نیز قابلیت خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه را خواهید داشت. اما اگر به دنبال دریافت پاسپورت ترکیه باشید از همان ابتدا می‌بایست در نظر داشته باشید که ارزش ملک خریداری شده بالای ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد.

خرید ملک و دریافت  اقامت و یا پاسپورت به شما پیشنهاد می‌شود به این دلیل که که عملا هیچ کشور معتبر دیگری وجود ندارد که با خریدن املاک کم هزینه (حتی با خرید ملک ۵۰۰ میلیون تومانی) بتوان در آن اقامت دریافت کرد. حداقل هزینه ها در کشورهای دیگر از ۲۵۰.۰۰۰ یورو به بالاست و دلیل دوم این است که با توجه با نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی ایران و ترکیه، خیلی از متقاضیان خرید ملک در ترکیه نه فقط به خاطر هزینه های اندک که به خاطر گرایش های فرهنگی و یا زبانی نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می‌نمایند.

مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

روند خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه و اخذ اقامت

دریافت پاسپورت یک کشور به این معنی است که فردِ مهاجر به عنوان یک شهروند از آن کشور پذیرفته شده است. لذا تمامی امکانات و حمایت‌هایی که یک شهروند بومی دریافت می‌کند در دسترس او نیز خواهد بود. برای مثال زمانی که شما در یک فرودگاه پاسپورت خود را ارائه می‌دهید دقیقا مشابه یک فرد متولد ترکیه با شما رفتار خواهد شد و تمامی قوانینی که شامل حال یک فردِ ترکیه‌ای خواهد شد برای شما نیز صدق خواهد کرد. با داشتن پاسپورت ترکیه امکان اقامتِ آسان در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس شماست. امکانات درمانی و خدمات بیمه‌ای نیز از دیگر مزایای پاسپورت ترکیه اند.

مزایای شهروندی ترکیه

با اخذ تابعیت یک کشور و یا دریافت حق شهروندی آن، با فرد مهاجر مثل یک شهروند عادی و بومی آن کشور رفتار خواهد شد و تمامی امکاناتی که در اختیار متولدین یک کشور قرار می‌گیرد در اختیار فردِ صاحب پاسپورت نیز قرار خواهد گرفت. با اخذ شهروندی ترکیه امکان سفر به سایر کشورها را خواهید داشت. استفاده از تمامی امکانات تحصیلی، قرار گرفتن تحت حمایت دولت ترکیه و بسیاری آیتم‌های دیگر که یک شهروند ترکیه از آنها بهره‌مند است نیز از جمله مزایای شهروندی ترکیه هستند.

خدمات نمایندگی اینوسپات در ترکیه

تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور هستید، برای مثال اگر در ایران هستید، می توانید به صورت مستقیم با دفتر استانبول تماس حاصل کنید یا با نمایندگان ما در ایران تماس حاصل کنید. قبل از هرچیز نمایندگان فروش اینوسپات از طریق فرم مخصوصی از اهداف، توانگری و شهرهای مورد علاقه شما خواهند پرسید. همچنین درباره آیتم هایی که برای شما اهمیت زیادی دارند آگاه خواهیم شد. سپس در اپلیکیشن ما ثبت نام خواهید شد و در گروه مربوطه املاک مورد نظرتان را به شما نشان خوهیم داد.

این دوره موجب آشنایی هرچه بیشتر شما با بازار املاک در ترکیه خواهد شد. سپس بر اساس مشاهدات و گزینه های مورد علاقه شما، و همچنین زمانبندی مورد علاقه تان، سفر شما به ترکیه تدارک داده می‌شود. اگر مایل به سرویس کامل فرودگاهی و دیگر خدمات ویژه هستید نیز در ایران و در یکی از دفاتر نمایندگی ما پیش قرارداد را امضا خواهید کرد.

در ترکیه بر اساس شهری که منتخب شماست روند بازدید از املاک صورت خواهد پذیرفت. پس از انتخاب و خرید نیز در باقی مراحل نیز در کنار شما تا دریافت اقامت و یا پاسپورت خواهیم بود.

خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه

وابسته به علائق، هدف و میزان سرمایه متقاضیان شهرهای مختلفی پیشنهاد می‌شود. اینوسپات عملا در تمام شهرهای شاخص ترکیه قادر به ارائه پیشنهاد املاک متنوع و پشتیبانی می‌باشد. خرید ملک در استانبول و آنکارا به عنوان شهرهای محوری در ترکیه طرفداران زیادی دارند. به خصوص پروژه های ساختمانی فوق العاده ای در استانبول هر ساله ارائه می‌شوند. اما ترکیه شهرهای جذاب دیگری نیز برای ارائه کردن دارد. از آنتالیا که محبوب بسیاری از ایرانی ها می‌باشد که عبور کنیم، آنالیا،‌مارماریس، بدروم، ازمیر و آدانا از دیگر شهرهایی هستند که می توانند مقصد محبوب شما واقع شوند.

میزان حضور مورد نیاز در ترکیه

در صورت اخذ پاسپورت ترکیه از ابتدا شما هیچ اجباری برای زندگی در ترکیه نخواهید داشت. حتی اگر از روش دریافت اقامت یکساله نیز استفاده کنید نیز صرفا نیاز به دو هفته حضور در خاک ترکیه در سال را دارید. اما در نهایت اگر مایل به دریافت پاسپورت دارید می بایست در ۵ سال متوالی حداقل یازده ماه در ترکیه باقی بمانید.

چگونگی اخذ پاسپورت کشور ترکیه

درباره کشور ترکیه

ترکیه یکی از پیوندگاه‌های دو قاره آسیا و اروپا می‌باشد، بنابراین کشوری اوراسیایی است که قسمت بزرگ آناتولی (آسیای کوچک) در جنوب شرق آسیا و خاورمیانه و بخش کوچک تراکیه در منطقه بالکان واقع شده است. پایتخت این کشور آنکارا و دارای وسعت 783.562 کیلومتر مربع می‌باشد. زبان رسمی آن ترکی و واحد پوا لیر ترکیه است. از شهرهای مهم کشور ترکیه استانبول، ازمیر، آدانا، ارزروم، وان، آنتالیا، قونیه، بورسا و اورفا می‌باشد که در تور ترکیه می‌توان به آنها سفر کرد.. ترکیه دارای شش همسایه آسیایی و دو همسایه اروپایی است که عبارتند از جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ایران، گرجستان، عراق، سوریه و همسایه‌های اروپایی بلغارستان و یونان می‌باشد. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شرق با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب شرق با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. علاوه بر این، ترکیه دارای دو تنگه بسفر و داردانل است.

کشور ترکیه از شرق با گرجستان، ارمنستان، آذربایجان و ایران و از سمت غرب با بلغارستان و روسیه مرزهای مشترک دارد. مرز مشترک سوریه و عراق با این کشور از سمت جنوب دنبال می شود. اگر بخواهیم از دورتر به ترکیه نگاهی بیندازیم می توانیم بگویم در نیمکره شمالی و نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا مکان یابی شده است. مساحت کشور ترکیه چیزی در حدود ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. ۹۹٫۸% مسلمان و ۲% باقی مانده مسیحی و یهودی هستند. مردم ترکیه به دین اسلام معتقد هستند، اما دین از سیاست جدا است و حکومت ترکیه لائیک است. کشور ترکیه ۸۱ استان دارد و مراکز تمام استان ها با خود استان هم نام هستند البته در سه استان ختای، کوجاالی و سقاریه این امر مشاهده نمی شود.

ترکیه یکی از مهم ترین کشورهای توریستی در جهان لقب گرفته است. در فصل بهار بارندگی بسیار کم است و شب های بهاری برای مثال دراستانبول قدری خنک و مه آلود است که زیبایی های شهر را با قطرات شبنم بر روی گل های لاله به نمایش می گذارد. فصل تابستان تقریباً در ماه های تیر و مرداد گرم ترین و کم بارش ترین روزهای سال را تجربه می کند و کسانی که تمایل دارند تفریحات آبی را تجربه کنند این فصل از سال را برای سفر به ترکیه در نظر می گیرند. پاییز اوایل مهر تا اواخر آذر آب و هوای هم سطح با شهر تهران را برای شما به تصویر می کشد. ترکیه تصویر ملموسی از ارزش های شرقی در کنار اقتصاد و مدیریت غربی است.

4.9/5 - (129 امتیاز)
پرسش و پاسخ

آیا گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری مادام العمر است؟

دریافت پاسپورت ترکیه به صورت مادام ­العمر اعطا می­ شود و همان حقوقی را دارید که شامل حال شهروندان ترکیه از بدو تولدشان می ­باشد.

آیا برای اینکه مجاز به ثبت درخواست برای اخذ پاسپورت ترکیه بشوم لازم است 3 سال بعد از انجام سرمایه گذاری خود صبر کنم؟

شما تا 3 سال حقّ فروش ملک خریداری ­شده و یا برداشت مبلغ 500،000 دلار واریز شده به عنوان سپرده را نخواهید داشت. با این حال، بلافاصله پس از نهایی کردن سرمایه­ گذاری خود، واجد شرایط خواهید بود تا برای اخذ تابعیت ترکیه درخواست بدهید و هیچ نیازی نیست که 3 سال برای درخواست خود صبر کنید.

آیا برای اینکه جهت اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری واجد شرایط باشم باید به زبان ترکی صحبت کنم؟

برای برخورداری از تابعیت ترکیه از طریق برنامۀ سرمایه ­گذاری، هیچ نیازی به دانستن زبان ترکی نیست.

آیا لازم است برای مدت زمان مشخصی در ترکیه اقامت داشته باشم تا بتوانم از طریق سرمایه گذاری درخواست تابعیت ترکیه بدهم؟

اقامت در ترکیه برای مدت زمانی خاص قبل یا بعد از کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه ­گذاری اجباری نیست.

از زمان خرید ملک تا زمان دریافت پاسپورت ترکیه چه مدت زمانی طول می کشد؟

به محض دریافت سند مالکیت ملک خریداری ­شده و تکمیل و ثبت درخواست­تان، پروندۀ شما به مقامات مربوطه تحویل می­ شود. مراحل ارزیابی پرونده نیز بین 45 روز تا 4 ماه زمان می برد.

آیا مالکیت ملک خریداری شده نامحدود است؟

پس از خرید و گرفتن سند مالکیت به نام خودتان، شما صاحب ملکی می­ شوید که از تمام حقوق صاحبان املاک در ترکیه برخوردار خواهد بود. شما نمی توانید تحت برنامۀ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­ گذاری ملک مزبور را تا 3 سال به فروش برسانید اما پس از آن مدت، حق نگهداری یا فروش ملک مزبور را دارید و هیچ محدودیتی در این مورد وجود نخواهد داشت.

آیا همسر و فرزندانم الزاماً بعد از اینکه من به عنوان سرمایه گذار به تبعۀ ترکیه تبدیل شدم مجازند تا برای تابعیت ترکیه درخواست بدهند؟

همسر و فرزندان شما که کمتر از 18 سال دارند می­توانند به استناد درخواست شما جهت اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­ گذاری و همزمان با شما برای اخذ تابعیت ترکیه اقدام کنند.

آیا می توانم ملکی به ارزش 250.000 دلار به صورت اقساطی خریداری کنم تا بتوانم از طریق سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایم؟

شما فقط می ­توانید ملک خود را طیّ یک مرحله پرداخت و از طریق انتقال وجه بانکی خریداری کنید تا بتوانید به استناد سرمایه ­گذاری خود واجد شرایط درخواست تابعیت بشوید.

من 3 ملک خریداری کردم: اولی در فوریۀ 2017، دومی در مارس 2018 و سومی در نوامبر 2018. ارزش کل این املاک بیش از 250.000 دلار است. آیا من واجد شرایط اخذ پاسپورت ترکیه از طریق برنامۀ سرمایه گذاری می باشم؟

برای ثبت درخواست جهت اخذ تابعیت ترکیه، ارزش کلّ املاک خریداری شدۀ شما بین تاریخ­ های 2017/01/12 2017 تا 2018/09/18 باید حداقل 1.000.000 دلار باشد، یا ارزش کلّ املاک خریداری شده فقط و فقط بعد از تاریخ 2018/09/18 حداقل 250.000 دلار باشد.

پسر بزرگ من 17 سال و 5 ماه سن دارد. آیا سنّ وی با ارسال پروندۀ درخواست یا در زمان نهایی شدن درخواست و اعطای تابعیت به سرمایه گذار محاسبه می شود؟

سنّ پسر شما هنگام شروع مراحل درخواست­تان منظور می ­گردد. تا وقتی مراحل درخواست­تان قبل از 18 ساله شدن پسرتان شروع شود، وی واجد شرایط دریافت تابعیت ترکیه خواهد بود.

یکی از فرزندان من بالای 18 سال سن دارد اما هنوز در دانشگاه تحصیل می کند و از نظر مالی کاملاً به من وابسته است. آیا نامبرده می تواند بر اساس سرمایه گذاری من برای تابعیت ترکیه درخواست بدهد؟

فرزندان سرمایه­ گذار که بیش از 18 سال سن دارند حتی اگر از نظر مالی به والدین خود وابسته باشند ، واجد شرایط درخواست نیستند.

آیا می توان بیش از یک نفر را در عنوان سند مالک یک ملک نشان داد؟ آیا هر دو مالک می توانند برای اخذ تابعیت ترکیه درخواست بدهند؟

فقط یک نفر می ­تواند مالک یک ملک باشد تا قادر شود از طریق برنامۀ سرمایه ­گذاری واجد شرایط اخذ تابعیت ترکیه شود. اگر بیش از یک مالک در عنوان سند دیده شود، هیچ یک از نامبردگان مجاز به ارائۀ درخواست برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق این برنامه نخواهند بود.

آیا پس از اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، اجازۀ کار در ترکیه را دارم؟ آیا اجازۀ کار لازم است؟

بعد از اینکه تابعیت ترکیه بر اساس سرمایه­ گذاری به شما اعطا شد، شما از کلیۀ حقوق شهروندی ترکیه که از بدو تولد شامل حال شهروندانش می­ شود برخوردار خواهید شد و می ­توانید بدون نیاز به اجازۀ کار در ترکیه کار کنید.

اگر از طریق سرمایه گذاری شهروند ترکیه شوم ، آیا والدین من نیز واجد شرایط تابعیت ترکیه خواهند بود؟

فقط همسر سرمایه ­گذار و فرزندانش که زیر 18 سال سن دارند، براساس این برنامه واجد شرایط دریافت تابعیت ترکیه هستند. این حقوق در مورد والدین سرمایه­ گذار صدق نمی­ کند.

آیا مکان ها یا پروژه های خاصی توسط دولت ترکیه تعریف شده که بتوانم در آنها سرمایه گذاری کنم تا اجازۀ اخذ تابعیت ترکیه را داشته باشم؟

هیچ مقررات خاصی توسط دولت ترکیه برای توصیف موقعیت مکانی سرمایه گذاری در ترکیه برای بهره­ مندی از تابعیت ترکیه از طریق برنامۀ سرمایه گذاری ارائه نگردیده است.

بعد از اینکه ملکی را به مبلغ 250.000 دلار خریداری کردم و با سرمایه گذاری خود درخواست تابعیت ترکیه را ثبت کردم، آیا باید در این ملک زندگی کنم یا می توانم آن را اجاره کنم؟

اقامت در ترکیه برای مدت زمان معینی قبل یا بعد از اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­ گذاری اجباری نیست. همچنین لازم نیست که شما در ملکی که طبق برنامۀ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری خریداری کرده ­اید زندگی کنید و اجازۀ اجاره آن را دارید.

آیا می توان 500.000 دلار سپرده گذاری با ارز دیگری انجام داد؟ آیا می توانم از مبلغ 500000 دلار سپرده سود دریافت کنم؟ علاقه چقدر بالا خواهد بود؟

سپرده­ گذاری باید به دلار آمریکا صورت پذیرد و پس از 3 سال هم این مبلغ فقط به دلار آمریکا قابل برداشت است.

آیا می توانم از محل 500.000 دلار سپردۀ خود سود دریافت کنم؟ این سود تا چه سقفی خواهد بود؟

شما می ­توانید سودتان را برداشت کنید البته بعد از گذشت 3 سال مجاز به برداشت وجه­تان خواهید بود. نرخ سود بستگی به بانکی دارد که در آن سپرده گذاری کرده ­اید.

آیا دولت ترکیه به من اجازه می دهد تابعیت دوگانه داشته باشم؟ در صورت اعطای تابعیت ترکیه آیا باید تابعیت فعلی خود را لغو کنم؟

داشتن تابعیت دوگانه و دو ملیتی بودن در ترکیه مجاز است و نیازی به لغو و تسلیم تابعیت فعلی­تان ندارید.

شهروندان کدام کشورها می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت ترکیه درخواست بدهند؟

هیچ قانونی در رابطه با تابعیت فعلی متقاضی وجود ندارد. اتباع هر کشوری مجازند برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­ گذاری درخواست بدهند.

۶ دیدگاه
 • زهرا حیدری
  ۵ بهمن, ۱۳۹۹ at ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ

  سلام و عرض ادب ، با خرید ملک توی کدوم کشورها میشه پاسپورت گرفت؟؟؟

  • کارشناس اینوسپات
   ۱۱ خرداد, ۱۴۰۰ at ۷:۲۴ ق.ظ پاسخ

   با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز دومینیکا، ترکیه کشورهایی هستند که در قبال خرید ملک به شما پاسپورت می دهند تا چندین ماه قبل قبرس نیز در این لیست قرار داشته است که تا اطلاع ثانوی اجرا نخواهد شد.

 • ندا میم
  ۹ تیر, ۱۴۰۰ at ۱۰:۱۰ ق.ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر هزینه اخذ پاسپورت ترکیه چقدر است؟

 • سینا
  ۱۹ تیر, ۱۴۰۰ at ۶:۴۲ ق.ظ پاسخ

  گرفتن پاسپورت ترکیه چند روز طول میکشد ؟

 • ساسان رامنش
  ۱۷ شهریور, ۱۴۰۰ at ۵:۲۴ ق.ظ پاسخ

  جامع ترین مقاله ای که در رابطه با پاسپورت ترکیه خوندم

  • کارشناس حقوقی
   ۲۶ آبان, ۱۴۰۰ at ۱۰:۳۶ ق.ظ پاسخ

   با سلام و وقت بخیر
   سپاس از حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید