invespot

اقامت لاتویا

کشور لاتویا که با نام لتونی نیز شناخته می‌شود یکی از کم هزینه ترین الگوهای ممکن برای حضور در اروپا را پیشنهاد می دهد. متقاضی با سرمایه گذاری مالی ۵۰.۰۰۰ تا ۲۵۰.۰۰۰ یورویی در این کشور می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. در مجموع سه راه برای انجام این کار وجود دارد. سرمایه گذاری ۵۰.۰۰۰ یورویی برگشت ناپذیر است و در کسب و کارهای فعال در لاتویا می‌تواند سرمایه گذاری شود. این موضوع به شما اقامت امکان دریافت اقامت ۵ ساله را می دهد. شما همچنین با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو نیز اقامت دریافت خواهید کرد.

راه دیگر برای دریافت اقامت لاتویا سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه دولتی در این کشور است. این اوراق ۲۵۰.۰۰۰ یورو ارزش دارند و پس از ۵ سال به شما بازگردانده می‌شوند. این درست که سودی بابت این پول به شما تعلق نمی گیرد اما همچنین شما برای دریافت اقامت دائم یک کشور اروپایی هیچ هزینه ی خاصی را متحمل نشدید. همچنین شرط حضور در این فرآیند نیز برای شما وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

شرایط مورد نیاز برای اقامت لاتویا از طریق سرمایه گذاری

نحوه پرداخت، برنامه اقامتی و برنامه زمانی

در تمامی موارد فوق پس از تهیه اسناد اولیه، ویزای لاتویا برای متقاضی دریافت می گردد. پس از حضور در لاتویا و انجام یکی از سه مدل سرمایه گذاری در لاتویا فرآیند درخواست اخذ اقامت آغاز می‌شود.

معمولا این فرآیند ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد و پس از آن در هر سه صورت شما برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقامت ۵ ساله موقت دریافت خواهید کرد. همچنین اگر فرزندان شما بالای ۱۸ سال داشته و مجرد باشند نیز می توان برای آنها نیز این اقامت را دریافت کرد.

شما پس از ۵ سال در هر روش قابلیت درخواست اقامت دائم را خواهید داشت. پس از سپری شدن ده سال از اقامت دائم و به شرط تسلط بر زبان لاتویایی شما پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. به معنای در دست داشتن پاسپورت شماره ۸ جهان با امکان سفر به ۱۶۰ کشور بدون ویزا خواهید بود.

اقامت لاتویا

مزایای اقامت لاتویا با سرمایه گذاری

درباره لاتویا

این کشور کوچک در قسمت شمالی قاره اروپا و در میانه حوزه کشور های بالتیک واقع شده است. بیش از ۶۰ درصد جمعیت این کشور از قوم لتونی و کمتر از ۴۰ درصد آن را روسها تشکیل می دهند. این کشور از سال ۲۰۰۴ از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود و در پیمان های مالی اروپایی شرکت کرده است. لاتویا با ۱۱٪ میانگین رشد قیمت ملک در دهه اخیر از سود مند ترین کشورهای اروپایی در بخش املاک بوده است. میانگین قیمت ملک در سال ۲۰۰۵ در لاتویا ۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو بر متر محاسبه می‌شد. الان این رقم بین ۱.۷۰۰ تا ۳.۸۰۰ یورو بر متر برآورد می گردد. نساجی، فلزات، ماشین آلات صنعتی و تولیدات چوبی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده اقتصاد لاتویا هستند. همچنین صنعت ساختمان که بر اساس سیاست های تشویقی دولت شدیدا پر رونق شده است را نباید فراموش کرد.

سوالات پرتکرار

از چه روش‌هایی می‌توان اقامت لاتویا را به دست آورد؟

از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری در بانک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری در شرکت، تحصیل و ... می‌توانید اقامت لتونی را به دست آورید.

شهر مهاجر پذیر لاتویا چه نام دارد؟

ریگا از جمله بهترین شهرهای لتونی است که ایرانیان زیادی به آن مهاجرت کرده اند زیرا علاوه بر آن که چشم اندازهای طبیعی دارد، دارای شرایط مطلوبی برای زندگیست.

برای دریافت اقامت لاتویا از طریق سرمایه گذاری، چه کارهایی باید انجام شود؟

برای انجام این کار می‌بایست در کسب و کارهای این کشور سرمایه گذاری به ارزش 50 هزار یورو، در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو و در بخش اوراق قرضه 5 ساله سرمایه گذاری به ارزش 250 هزار یورو انجام دهید.

آیا امکان اخذ اقامت لتونی از طریق خرید ملک وجود دارد؟

بله. خرید خانه به ارزش 250 هزار یورو، می‌تواند به شما در گرفتن اقامت لاتویا کمک کند.

4.8/5 - (24 امتیاز)
۱ دیدگاه
  • زینب مردانی
    ۵ بهمن, ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۷ ق.ظ پاسخ

    سلام دررابطه با اقامت لاتویا با سرمایه گذاری توضیح دادین از کجا بفهمیم سود آتی این سرمایه گذاری یا کسب و کار به چه میزان هست ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید